kostrzewa

Kocioł na pelet Kostrzewa Midi Bio NE

Midi Bio NE jest synergią jakości i oszczędności. 

Spala każdy rodzaj peletu drzewnego (klasa: A1, A2, B)

21 100 zł

Decydując się na tego typu urządzenie, można starać się o dofinansowanie. Sprawdź jakie projekty są obecnie realizowane.

Sprawdź

Myśli o wymianie urządzenia, a nie masz wystarczających środków? Zobacz ofertę ratalną. Skontaktuj się z naszym specjalistą w celu poznania szczegółów.

Sprawdź Raty

Wysoka wydajność w sprzyjającej cenie.

Kocioł Midi Bio NE jest wydajnym i przyjaznym środowisku rozwiązaniem dla dużych budynków mieszkalnych oraz obiektów przemysłowych. Wymiennik ciepła kotła posiada ceramiczną komorę zapewniającą wysoką oszczędność paliwa, mniejszą emisję zanieczyszczeń, wyższą wydajność oraz wirowe generatory spalin przechowujące energię w kotle.

Najwyższej jakości materiały i komponenty renomowanych producentów gwarantują niezawodność naszych kotłów. Regularne konserwacje oraz przeglądy gwarantują długie bezawaryjne lata pracy kotła.

Kocioł jest praktycznie bezobsługowy w celu zapewnienia najlepszego komfortu. Urządzenie automatycznie się zapala i wygasza oraz nadzoruje poziom paliwa i popiołu powiadamiając użytkownika o potrzebie wyczyszczenia bądź uzupełnienia paliwa. 

Innowacyjny, obrotowy palnik PLATINUM BIO SPIN zapewnia bezobsługowe spalanie peletu klasy A1, A2 oraz B. Pozwala to na kupowanie tańszego peletu niższej klasy niż A1, co pozwala zaoszczędzić nawet do 50%.

Dzięki modułowi internetowemu możemy nadzorować pracę kotła i systemu grzewczego domu przy użyciu komputera czy smartfona.

palnik ze zmienną geometrią
system nadzoru i kontroli - OMS
certyfikat ecodesign 2020
klasa kotła według normy EN
klasa energetyczna A+
zmienna

PALNIK PLATINUM BIO VG - PIERWSZY W POLSCE PALNIK ZMIENIAJĄCY SWOJE WYMIARY!

Spala wszystkie (klasa: A1, A2, B), nawet najtańsze i najbardziej zanieczyszczone piaskiem pelety drzewne. Urządzenie spalając zanieczyszczone pelety nie wymaga czasowego wygaszania palnika aby go oczyścić z zalegającego żużlu (szlaki) . Czyszczenie palnika następuje w trybie ciągłej pracy.

Palnik Platinum Bio VG - wynalazek chroniony patentem Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej nr 228615.

sdqd

OMS (OPERATING MONITORING SYSTEM)

System nadzoru i obsługi kotła na paliwa stałe. Aby obsługa kotła była jeszcze bardziej wygodna i komfortowa urządzenie zostało wyposażone w system kontrolujący ilość paliwa w zbiorniku, a także ilość popiołu w popielniku. Dotychczas kotły na rynku nie były wyposażane w takie systemy i w gestii użytkownika było pamiętanie o zasypaniu zbiornika i wybraniu popiołu.

System skonstruowany przez KOSTRZEWA mierzy i informuje z dużym wyprzedzeniem użytkownika o planowanych działaniach (czyli o zasypie paliwa i oczyszczeniu popielnika). Informacje są wyświetlane w postaci monitu na ekranie regulatora kotła i regulatora pokojowego . Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie patentowym RP.

oms panel

AUTOMATYKA PLATINUM BIO ECOMAX 860P TOUCH Z KOLOROWYM, DOTYKOWYM PANELEM OPERATORSKIM

Urządzenie wykonane w zaawansowanej technologii, które kontroluje proces spalania w kotle i palniku peletowym.

Automatyka steruje: podajnikiem paliwa ze zbiornika, podajnikiem palnika, wentylatorem ciśnieniowym, zapalarką, pompą c.o., pompą c.w.u., czujnikiem poziomu paliwa, pompą kotłową/bufora, pompą cyrkulacyjną (opcja), siłownikiem liniowym, buforem (opcja) i dodatkowymi trzema zaworami mieszającymi, mieszaczem obwodu grzewczego oraz dodatkowymi dwoma zaworami mieszającymi - moduł C (opcja).

Wyposażenie opcjonalne: czujnik temperatury zewnętrznej, czujnik c.o., czujnik c.w.u.,czujnik temperatury powrotu, kolorowy panel pokojowy ecoSTER TOUCH z funkcją zdalnego sterowania kotła, termostat pokojowy programowalny tygodniowy bezprzewodowy, termostat pokojowy programowalny tygodniowy przewodowy, czujnik temperatury z regulacją, zestaw sondy lambda EcoLAMBDA, dodatkowy moduł rozszerzeniowy (C), moduł internetowy EcoNET.

Najczęściej zadawane pytania

Pytanie

Co to jest pelet?

Odpowiedź

Pelet jest paliwem ekologicznym, wytwarzanym w procesie prasowania trocin pod wysokim ciśnieniem czyli odpadów z branży drzewnej. Producenci peletu wykorzystują pozostałości z produkcji desek, mebli itp. Zatem nie ma potrzeby niszczenia lasów do wytwarzania tego paliwa. Pelet wytwarzany jest z nieprzetworzonego drewna, bez zastosowania jakichkolwiek substancji zlepiających, mieszalników. Najwyższej jakości pelet nie zawiera żadnych zanieczyszczeń. Możemy wyróżnić trzy klasy peletu: A1, A2 i B

Pytanie

Czy są jakieś specjalne wymagania przy przechowywaniu peletu?

Odpowiedź

Nie należy dopuścić do zawilgocenia paliwa gdyż będzie się on rozpadał i może doprowadzić do uszkodzenia podajnika. Należy przechowywać pelet w suchym i przewiewnym pomieszczeniu. Do kupienia są specjalne zbiorniki na pelet z automatycznymi podajnikami.

Pytanie

Czy pelet jest droższy niż ekogroszek?

Odpowiedź

W chwili obecnej ceny obu paliw są porównywalne. Pelet jest lepszy od ekogroszku gdyż jest on przyjazny środowisku. "Eko" w nazwie ekogroszek nie jest do końca prawdziwe ponieważ produkuje się go z węgla.

midi_bio_necertyfikat.pdf
midi_bio_necertyfikat.pdf864.95 KB
midi_bio_neinstrukcja_obslugi.pdf
midi_bio_neinstrukcja_obslugi.pdf1.93 MB
midi_bio_nekarta_produktu.pdf
midi_bio_nekarta_produktu.pdf90.61 KB