TWIN BIO NE

Kocioł na pelet Kostrzewa Twin Bio NE

Kocioł wyposażony w OMS  (operating monitoring system)- system nadzoru i obsługi kotła na paliwa stałe.

11 700 zł

Decydując się na tego typu urządzenie, można starać się o dofinansowanie. Sprawdź jakie projekty są obecnie realizowane.

Sprawdź

Myśli o wymianie urządzenia, a nie masz wystarczających środków? Zobacz ofertę ratalną. Skontaktuj się z naszym specjalistą w celu poznania szczegółów.

Sprawdź Raty

Twin Bio NE jest efektem wieloletnich prac i doświadczeń w produkcji kotłów. Zaprojektowany dla domów z dużymi kotłowniami nadającymi się do instalacji kotła z 290 litrowym magazynem. Kocioł jest jest przystosowany do spalania biomasy typu pelet a nawet mieszanek peletu z owsem. Zastosowanie w zbiorniku czujnik paliwa oraz popiołu poinformują cię o potrzebie ponownego napełnienia peletem i wyczyszczenia zbiornika na popiół.

Twin Bio NE redukuje zużycie paliwa dzięki unikatowemu designowi oraz zaawansowanym wkładkom ceramicznym sprawność osiąga ponad 90% Gwarantowana wysoka wytrzymałość kotłów które będą pracować przez długie lata. Wykonany z wysokiej jakości stali i komponentów oraz wytrzymałość testowana przy min. 4bar.

Opcjonalnie wszystkie funkcje kotła oraz centralnego ogrzewania mogą być kontrolowane przy użyciu komputera czy smartfona dzięki modułowi specjalnemu internetowemu.

palnik ze zmienną geometrią
system nadzoru i kontroli - OMS
certyfikat ecodesign 2020
klasa kotła według normy EN
klasa energetyczna A+
zmienna

PALNIK PLATINUM BIO VG - PIERWSZY W POLSCE PALNIK ZMIENIAJĄCY SWOJE WYMIARY!

Spala wszystkie (klasa: A1, A2, B), nawet najtańsze i najbardziej zanieczyszczone piaskiem pelety drzewne. Urządzenie spalając zanieczyszczone pelety nie wymaga czasowego wygaszania palnika aby go oczyścić z zalegającego żużlu (szlaki) . Czyszczenie palnika następuje w trybie ciągłej pracy.

Palnik Platinum Bio VG - wynalazek chroniony patentem Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej nr 228615.

sdqd

OMS (OPERATING MONITORING SYSTEM)

System nadzoru i obsługi kotła na paliwa stałe. Aby obsługa kotła była jeszcze bardziej wygodna i komfortowa urządzenie zostało wyposażone w system kontrolujący ilość paliwa w zbiorniku, a także ilość popiołu w popielniku. Dotychczas kotły na rynku nie były wyposażane w takie systemy i w gestii użytkownika było pamiętanie o zasypaniu zbiornika i wybraniu popiołu.

System skonstruowany przez KOSTRZEWA mierzy i informuje z dużym wyprzedzeniem użytkownika o planowanych działaniach (czyli o zasypie paliwa i oczyszczeniu popielnika). Informacje są wyświetlane w postaci monitu na ekranie regulatora kotła i regulatora pokojowego . Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie patentowym RP.

oms panel

AUTOMATYKA PLATINUM BIO ECOMAX 860P TOUCH Z KOLOROWYM, DOTYKOWYM PANELEM OPERATORSKIM

Urządzenie wykonane w zaawansowanej technologii, które kontroluje proces spalania w kotle i palniku peletowym.

Automatyka steruje: podajnikiem paliwa ze zbiornika, podajnikiem palnika, wentylatorem ciśnieniowym, zapalarką, pompą c.o., pompą c.w.u., czujnikiem poziomu paliwa, pompą kotłową/bufora, pompą cyrkulacyjną (opcja), siłownikiem liniowym, buforem (opcja) i dodatkowymi trzema zaworami mieszającymi, mieszaczem obwodu grzewczego oraz dodatkowymi dwoma zaworami mieszającymi - moduł C (opcja).

Wyposażenie opcjonalne: czujnik temperatury zewnętrznej, czujnik c.o., czujnik c.w.u.,czujnik temperatury powrotu, kolorowy panel pokojowy ecoSTER TOUCH z funkcją zdalnego sterowania kotła, termostat pokojowy programowalny tygodniowy bezprzewodowy, termostat pokojowy programowalny tygodniowy przewodowy, czujnik temperatury z regulacją, zestaw sondy lambda EcoLAMBDA, dodatkowy moduł rozszerzeniowy (C), moduł internetowy EcoNET.

Najczęściej zadawane pytania

Pytanie

Co to jest pelet?

Odpowiedź

Pelet jest paliwem ekologicznym, wytwarzanym w procesie prasowania trocin pod wysokim ciśnieniem czyli odpadów z branży drzewnej. Producenci peletu wykorzystują pozostałości z produkcji desek, mebli itp. Zatem nie ma potrzeby niszczenia lasów do wytwarzania tego paliwa. Pelet wytwarzany jest z nieprzetworzonego drewna, bez zastosowania jakichkolwiek substancji zlepiających, mieszalników. Najwyższej jakości pelet nie zawiera żadnych zanieczyszczeń. Możemy wyróżnić trzy klasy peletu: A1, A2 i B

Pytanie

Czy obsługa kotła peletowego jest pracochłonna ?

Odpowiedź

Kocioł z racji automatycznego trybu pracy, wymaga minimalnego zaangażowania. Podstawowe czynności, które musimy jedynie wykonać to wypełnienie zasobnika peletem, usunięcie popiołu z popielnika oraz okazjonalne czyszczenie. O wszystkich niezbędnych czynnościach otrzymujemy informacje za pomocą automatycznych czujników. Popiół usuwamy po spaleniu ok. 400-1000 kg paliwa. Jeden pełny zasobnik, oczywiście w zależności od zapotrzebowania na ciepło, wystarcza nawet na miesiąc. Przy ujemnych temperaturach mniej więcej na tydzień.

Pytanie

Jak często rozpalamy kocioł peletowy?

Odpowiedź

Częstotliwość rozpaleń kotła peletowego jest uzależniona od kilku czynników: Zapotrzebowania na ciepło ogrzewanych pomieszczeń, Rodzaju instalacji grzewczej (grzejniki, podłogówka), Mocy kotła, Rodzaju podłączonej instalacji, Występowania sterownika wewnętrznego, Jakości pelletu. Jeżeli ustawimy odpowiednio kilka parametrów, będziemy mieli wpływ na częstotliwość rozpaleń, m.in.: modulacja mocy oraz histereza H1 oraz H2 wraz z korektami podajnika na poszczególnych mocach modulacji mocy. Nie ma jednak dokładnie określonej liczby, która byłaby optymalną ilością rozpaleń kotła na Pelet. 

Pytanie

Czy pelet jest droższy niż ekogroszek?

Odpowiedź

W chwili obecnej ceny obu paliw są porównywalne. Pelet jest lepszy od ekogroszku gdyż jest on przyjazny środowisku. "Eko" w nazwie ekogroszek nie jest do końca prawdziwe ponieważ produkuje się go z węgla.

twin_bio_necertyfikat.pdf
twin_bio_necertyfikat.pdf2.18 MB
twin_bio_neinstrukcja_obslugi_automatyki.pdf
twin_bio_neinstrukcja_obslugi_automatyki.pdf2.16 MB
twin_bio_neinstrukcja_obslugi.pdf
twin_bio_neinstrukcja_obslugi.pdf3.63 MB