fbpx
Kotły na pelet. Pompy ciepła. Piecyki na pellet. Kotły na gaz. Rozwiązania komercyjne.
Menu Zamknij

Jak działają piece na pellet?

O czym się dowiesz z tego artykułu

Bardzo wydajna alternatywa dla piecy węglowych lub kominków.

Kotły na biomasę (pelet lub drewno) są interesujące pod wieloma aspektami. Wykorzystując ekologiczne zasoby odnawialne są w stanie ogrzewać całe budynki w sposób bardziej efektywny kosztowo, niż ogrzewanie nieodnawialnymi źródłami energii takimi jak węgiel, ropa, czy gaz. W konsekwencji piece na pelet nie tylko są ekologiczne, ale również zapewniają znaczące oszczędności kosztów ogrzewania.

Kotły na pelet są zaprojektowane tak, by mogły podgrzać wodę w domu jedno, lub wielorodzinnym, zarówno w kaloryferach, jak i w ogrzewaniu podłogowym, w zaledwie kilka minut. Montuje się je w komplecie z boilerem na wodę, w którym woda jest utrzymywana w odpowiednio wysokiej temperaturze, by być dostępna w każdej chwili.

Piece na pelet są zazwyczaj instalowane w osobnych pomieszczeniach gospodarczych, tak samo jak tradycyjne piece na olej, węgiel, czy gaz. Linia kotłów RED Selekta zajmuje dość niewiele miejsca, a wszystkie jej kotły należą do 5 klasy i są zgodne z  certyfikatem Ecodesign/Ekoprojekt. Posiadają one wszystkie niezbędne cechy do szybkiej i sprawnej instalacji. Elementy hydrauliczne, podobnie jak zbiornik na pellet są już zintegrowane z konstrukcją kotła.

Seria RED Performa to także kotły Easy Clean, zaprojektowane tak, by czyszczenie kotła było potrzebne możliwie jak najrzadziej (opróżnianie kotła z popiołu, czyszczenia pieca wewnątrz), tak, by użytkownik mógł w zasadzie zapomnieć o tej czynności na co najmniej kilka miesięcy. Dodatkowo kotły te oprócz automatycznego systemu czyszczącego są wyposażone w wózek gromadzący popiół, który można opróżniać jedynie raz na 2-3 miesiące.

Ceny i akcesoria do kotłów na pellet

Wszystkie kotły na pellet typu RED mogą być zintegrowane z systemem CWU i zbiornikami akumulacyjnymi, tak samo jak z zewnętrznymi zbiornikami na pellet.

Jako system ogrzewania bazujący na energii odnawialnej kotły na pellet klasy 5 i Ekoprojektu podlegają często państwowym dofinansowaniom. Cena całego systemu jest zależna od wybranej mocy grzewczej kotła, dostosowanej oczywiście do kubatury ogrzewanego budynku / mieszkania i wielkości rodziny, której system ma służyć.

Potrzebujesz porady w temacie ogrzewania? Umów się na bezpłatne spotkanie
Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić