fbpx
Kotły na pelet. Pompy ciepła. Piecyki na pellet. Kotły na gaz.
Menu Zamknij

Jak działają piece na pellet?

Bardzo wydajna alternatywa dla piecy węglowych lub kominków.

Kotły na biomasę (pelet lub drewno) są interesujące pod wieloma aspektami. Wykorzystując ekologiczne zasoby odnawialne są w stanie ogrzewać całe budynki w sposób bardziej efektywny kosztowo, niż ogrzewanie nieodnawialnymi źródłami energii takimi jak węgiel, ropa, czy gaz. W konsekwencji piece na pelet nie tylko są ekologiczne, ale również zapewniają znaczące oszczędności kosztów ogrzewania.

Kotły na pelet są zaprojektowane tak, by mogły podgrzać wodę w domu jedno, lub wielorodzinnym, zarówno w kaloryferach, jak i w ogrzewaniu podłogowym, w zaledwie kilka minut. Montuje się je w komplecie z boilerem na wodę, w którym woda jest utrzymywana w odpowiednio wysokiej temperaturze, by być dostępna w każdej chwili.

Piece na pelet są zazwyczaj instalowane w osobnych pomieszczeniach gospodarczych, tak samo jak tradycyjne piece na olej, węgiel, czy gaz. Linia kotłów RED Selekta zajmuje dość niewiele miejsca, a wszystkie jej kotły należą do 5 klasy i są zgodne z  certyfikatem Ecodesign/Ekoprojekt. Posiadają one wszystkie niezbędne cechy do szybkiej i sprawnej instalacji. Elementy hydrauliczne, podobnie jak zbiornik na pellet są już zintegrowane z konstrukcją kotła.

Seria RED Performa to także kotły Easy Clean, zaprojektowane tak, by czyszczenie kotła było potrzebne możliwie jak najrzadziej (opróżnianie kotła z popiołu, czyszczenia pieca wewnątrz), tak, by użytkownik mógł w zasadzie zapomnieć o tej czynności na co najmniej kilka miesięcy. Dodatkowo kotły te oprócz automatycznego systemu czyszczącego są wyposażone w wózek gromadzący popiół, który można opróżniać jedynie raz na 2-3 miesiące.

Ceny i akcesoria do kotłów na pellet

Wszystkie kotły na pellet typu RED mogą być zintegrowane z systemem CWU i zbiornikami akumulacyjnymi, tak samo jak z zewnętrznymi zbiornikami na pellet.

Jako system ogrzewania bazujący na energii odnawialnej kotły na pellet klasy 5 i Ekoprojektu podlegają często państwowym dofinansowaniom. Cena całego systemu jest zależna od wybranej mocy grzewczej kotła, dostosowanej oczywiście do kubatury ogrzewanego budynku / mieszkania i wielkości rodziny, której system ma służyć.