fbpx
Kotły na pelet. Pompy ciepła. Piecyki na pellet. Kotły na gaz.
Menu Zamknij

Kocioł na pellet – funkcja letnia

Czysta technologia pieców na pellet gwarantuje gorącą wodę w kranie przez 365 dni w roku.

Krzysztof z Łodzi pyta:

Myślę o zmianie mojego domowego pieca na olej na piec na pellet, którego używałbym również w lecie do podgrzewania wody. Mój dom ma 175 metrów kwadratowych.

Czy piec typu RED Selekta 15kW będzie dla mnie odpowiedni? Czy częste włączanie go, tylko po to, żeby uzyskać ciepłą wodę w kranie może go uszkodzić?

Obsługa klienta firmy RED odpowiada:

Dzień dobry,

Wszystkie piece na pellet RED są wyposażone w funkcje trybu letniego i zimowego. Włączając funkcję „lato” blokujesz dostęp ciepłej wody do układu ogrzewania, co oznacza, że ciepła woda nie trafia do grzejników. Trafia ona do obwodu hydraulicznego CWU (ciepła woda użytkowa), a kocioł załącza się tylko w przypadku spadku temperatury w boilerze, bez względu na wysokość temperatury w pomieszczeniach.

W zależności od tego, w jaki sposób używasz ciepłej wody, częste włączanie i wyłączanie kotła może go faktycznie uszkodzić. Aby przezwyciężyć ten problem, zawsze zalecamy połączenie kotła z boilerem na wodę, który przechowa gorącą wodę i dostarczy ją w razie potrzeby, nawet po wyłączeniu pieca. Należy pamiętać o tym, że rzadsze włączanie kotła przedłuża jego żywotność. Po drugie, rzadsze włączanie i wyłączanie zmniejsza zużycie pelletu. Gdy piec jest ciągle włączony, w lecie w trybie letnim, korzystanie z niego jest bardziej komfortowe.

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy dokładnie na Twoje pytanie. Nie wahaj się skontaktować z nami, jeśli potrzebujesz więcej informacji.