Kotły na pelet. Pompy ciepła. Piecyki na pellet. Kotły na gaz. Rozwiązania komercyjne.
Menu Zamknij

Pompy ciepła Mazowieckie i okolice

Oferujemy urządzenia o najwyższej energooszczędności i klasie efektywności energetycznej nawet A+++

[Pompa ciepła dostosowana do Państwa potrzeb]

Wszystkie pompy ciepła w ofercie eko2020

Pompa ciepła od eko2020 - niezawodne rozwiązanie

Oprócz różnego rodzaju urządzeń grzewczych, takich jak kotły CO z podajnikiem, piece i palniki na różne surowce ekologiczne, proponujemy naszym klientom również powietrzne pompy ciepła. Jest to rozwiązanie cieszące się wśród krajowych inwestorów coraz większą popularnością, którą zawdzięcza przede wszystkim swojej efektywności.

Proponujemy Państwu nowoczesne urządzenia marki Ariston z serii Nuos EVO. Innowacyjne technologie zastosowane przez tego włoskiego producenta gwarantują ich doskonałą wydajność również podczas chłodniejszego okresu roku. Powietrzne pompy ciepła doskonale wspierają nowoczesne instalacje grzewcze.

Wśród naszych propozycji mogą Państwo wybrać zarówno wiszące, jak i stojące powietrzne pompy ciepła. Niektóre modele, jak EVO Split FS 300 czy EVO Split 80-110-200 posiadają osobną jednostkę zewnętrzną ze sprężarką i wentylatorem. Wszystkie urządzenia w tej kategorii mają kilka funkcji pracy, które mogą Państwo zaprogramować przy pomocy intuicyjnego w obsłudze sterownika.

Jest to rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą podgrzewać wodę i powietrze w domu w maksymalnie ekologiczny sposób, częściowo zastępując ciepło, jakie produkuje klasyczny kocioł CO na paliwo płynne lub stałe.

Zachęcamy do sprawdzenia pomp ciepła od eko2020!

Pompa ciepła w pakiecie z montażem

W zakres naszych usług wchodzi montaż pompy ciepła. Obszarem naszego działania jest województwo Mazowieckie – dojeżdżamy prosto pod wskazany adres, gdzie od razu przystępujemy do pracy. Dbamy o profesjonalizm i bezpieczeństwo, by mogli Państwo cieszyć się sprawnie działającym systemem w jak najkrótszym czasie. W większości przypadków montaż pomp ciepła trwa od 2 do 5 dni – wszystko zależy od stopnia skomplikowania instalacji.

Serwis pomp ciepła jest natomiast wykonywany przez samego producenta. Wskażemy, co robić, gdy konieczne będzie skorzystanie z pomocy specjalistów.

Zachęcamy do montażu pompy ciepła w swoim domu ze wsparciem specjalistów. 

Dlaczego warto postawić na pompę ciepła od eko2020?

Współpraca z nami to gwarancja jakości i wsparcia na każdym etapie. Nasza firma:

  • ma wieloletnie doświadczenie w branży,
  • oferuje montaż pomp ciepła na terenie całego województwa mazowieckiego,
  • zapewnia wszystkie potrzebne dokumenty do uzyskania dofinansowania,
  • oferuje jakościowe, starannie wyselekcjonowane modele pomp ciepła.

Pomożemy dobrać odpowiedni model pompy ciepła do Państwa potrzeb. Sprawdzimy też, czy w danym przypadku możliwe jest uzyskanie dofinansowania do inwestycji.

Zachęcamy do kontaktu! Wybierzemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie. 

pompa-ciepla-koszt-instalacji

Jak zamówić pompę ciepła?

Aby skorzystać z naszych systemów grzewczych, należy:

skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie.

przedstawić nam swoje potrzeby i wymagania.

umówić wizytę naszych specjalistów w Państwa budynku - czasem istnieje również opcja przesłania wymaganych zdjęć.

ustalić szczegóły oferty na podstawie zaproponowanych przez nas opcji.

Cena i termin realizacji usług z zakresu pomp ciepła zależy od wielu czynników. Określamy je indywidualnie po ustaleniach z klientem.

Zapraszamy do współpracy!  

Różnice między pompą ciepła a innym urządzeniem grzewczym

POMPA CIEPŁA

  • Zupełnie bezobsługowa praca urządzenia .
  • Możliwość montażu prawie w każdym obiekcie czy pomieszczeniu.
  • Nie ma potrzeby montowania zbiornika na paliwo.
  • Znacząco obniża koszty ogrzewania i energii.
  • Urządzenia są bezpieczne - nie ma zagrożenia np.wybuchem.
  • Koszty zakupu wyższe w stosunku do innych form ogrzewania.

INNE URZĄDZENIA GRZEWCZE

  • Pobierają spore ilości energii do ogrzania powietrza.
  • Niższa cena urządzeń ale droższa eksploatacja.
  • Zużywają większą ilość energii do pracy w okresie zimowym.
  • Niektóre urządzenia nie podlegają dofinansowaniom w ramach dotacji.
  • Wahania cen paliw powodują wzrost kosztów eksploatacji.
  • Konieczność częstego czyszczenia urządzenia.
  • Manualne uzupełnianie paliwa.
  • Duża powierzchnia zajmowana przez urządzenie.
  • Konieczność utylizacji odpadów powstałych w trakcie pracy.
Mają Państwa pytania? Zachęcamy do sprawdzenia sekcji FAQ, bądź napisz do nas!

Wspólne cechy pomp ciepła

Gwarantowane bez względu na to, co wybierzesz

Klasa energooszczędności A++

Wyjątkowo niskie zużycie energii

Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń

Pompy nie wytwarzają spalin ani żadnych ulatniających się do powietrza gazów

Gwarancja do 5 lat

W tym okresie mamy zapewniony profesjonalny serwis urządzeń

Spełniają wymogi o dofinansowanie

Można skorzystać z rożnych form dotacji na zakup i montaż pompy

Kompaktowa konstrukcja

Niewielkie gabaryty pozwalają dopasować urządzenie nawet do niewielkich pomieszczeń

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Dlaczego warto zamontować pompę ciepła w swoim domu?

Oferujemy pompy ciepła naścienne, a także zintegrowane systemy łączące w sobie ogrzewanie i chłodzenie. Poszczególne produkty różnią się od siebie także liczbą faz i zasilaniem. W razie jakichkolwiek wątpliwości nasi specjaliści z chęcią pomogą dobrać odpowiednią pompę ciepła do danego budynku i potrzeb jego użytkownika.

Pompa ciepła może służyć zarówno do podgrzewania wody użytkowej, jak i chłodzenia. Oferujemy modele pełniące jedną funkcję, a także produkty wielofunkcyjne, wśród których można wyróżnić m.in. sprzęt od Daikin. Wśród najważniejszych udogodnień stosowanych w takich urządzeniach można wyróżnić m.in.:

  • łatwiejszą instalację poprzez umieszczenie przyłączy u góry urządzenia,

  • niewielkie gabaryty,

  • zmniejszone straty ciepła zbiornika dzięki innowacyjnej izolacji,

  • funkcja planowania pozwalająca na podgrzewanie wody użytkowej o konkretnej porze dnia,

  • możliwość pracy przy ujemnych temperaturach zewnętrznych nawet do -25 stopni Celsjusza.

Wszystkie te cechy wpływają na efektywność pompy ciepła i jej energooszczędność. Obecnie producenci starają się, by ich urządzenia były funkcjonalne i ułatwiały korzystanie.

Pompy ciepła mogą różnić się od siebie m.in. klasą efektywności energetycznej. Od 2019 roku stosuje się nowe kryteria pozwalające na określenie tej wartości. Od tego czasu na niektórych urządzeniach pojawia się oznaczenie A+++. Pompy ciepła są produktami dość nowymi, dlatego na rynku znaleźć można przede wszystkim modele o klasie efektywności energetycznej A++ i A+++. Dla porównania, w przypadku tradycyjnych kotłów można liczyć jedynie na klasy A i A+.

Klasy pompy ciepła określają, jak dużo prądu zużywa się do uzyskania konkretnej wydajności urządzenia. Obecnie są to naprawdę niewielkie ilości, zwłaszcza w porównaniu do innych form ogrzewania. Co więcej, do instalacji, w której skład wchodzi pompa ciepła, można dołączyć system fotowoltaiczny. Pozwala to na zapewnienie jeszcze większej energooszczędności i ograniczenie kosztów eksploatacji instalacji do absolutnego minimum. 

JAKIE WYRÓŻNIAMY RODZAJE POMP CIEPŁA?

Zasada działania pompy ciepła różni się w zależności od wybranego typu urządzenia. Obecnie na rynku znaleźć można następujące systemy:

  • pompy ciepła powietrze-woda – do zasilania potrzebuje źródła wody; najczęściej jest to zbiornik wodny znajdujący się niedaleko posesji; urządzenie pobiera wodę i odzyskuje z niej ciepło wykorzystywane do ogrzania budynku,

  • gruntowe pompy ciepła – ta pompa ciepła pobiera ciepło z gruntu; w głębokich warstwach ziemi temperatura nie spada poniżej 0 stopni Celsjusza; do stworzenia takiego systemu konieczne jest jednak wykonanie odwiertów; gruntowe pompy ciepła mogą być wyposażone w wymiennik poziomy lub pionowy, w zależności od charakterystyki danego terenu,

  • pompy ciepła powietrze-powietrze – ta pompa ciepła pobiera energię z powietrza; urządzenie to nie wymaga wykonywania dodatkowych odwiertów i pozwala na zastosowanie także w miejscach, w których w pobliżu nie ma zbiornika wodnego.

Wybór odpowiedniego typu pompy ciepła zależy przede wszystkim od warunków panujących wokół budynku – miejsca na wykonanie odwiertów, obecności zbiornika wodnego itd. 

POMPA CIEPŁA POWIETRZE-WODA – ZASADA DZIAŁANIA

Istnieje jeszcze jeden rodzaj pompy ciepła, czyli powietrze-woda. Takie urządzenie określa się jako SPLIT lub MONOBLOK. Czynnik chłodniczy w konstrukcji tych pomp odpowiada za pobieranie ciepła z powietrza i przekazywanie go do instalacji wodnej w budynku. Taki sposób ogrzewania domu ma swoich zwolenników i przeciwników, choć jest on dość funkcjonalny i cieszy się popularnością zwłaszcza w budownictwie energooszczędnym. 

POMPY CIEPŁA DO PODGRZEWANIA CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ

Pompa ciepła do podgrzewania c.w.u. pobiera energię z powietrza, wody lub gruntu, a następnie przekazuje ją bezpośrednio do instalacji wodnej. W ten sposób możliwe jest uzyskanie gorącej wody użytkowej, a jednocześnie dbamy o sprawne działanie systemu składającego się z grzejników lub ogrzewania podłogowego.

Nie wszystkie pompy są stworzone z myślą o podgrzewaniu wody użytkowej. W skład oferty naszej firmy wchodzą jednak różne modele takich urządzeń. Wśród nich można wyróżnić m.in. pompę ciepła SANITARY HOT WATER MONOBLOK Standard Air. W urządzeniu zastosowano rozwiązania, które przyczyniły się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej przy zachowaniu doskonałej wydajności całej instalacji. Z wykorzystaniem pompy ciepła SANITARY HOT WATER MONOBLOK Standard Air można bezpośrednio podgrzewać wodę użytkową nawet w bardzo dużych budynkach. 

INSTALACJA POMPY CIEPŁA – Z CZYM SIĘ WIĄŻE?

Montaż pompy ciepła to usługa, którą należy zlecić profesjonalistom. Konieczne jest bowiem dysponowanie uprawnieniami, które pozwalają na poprawne przeprowadzenie tego procesu. Instalacja pompy ciepła jest zdecydowanie najłatwiejsza w przypadku budynków nowych. Trzeba bowiem pamiętać, że aby system mógł działać prawidłowo, konieczne jest zadbanie o odpowiednią termoizolację obiektu. W starych budynkach często wymagane jest więc przeprowadzenie skomplikowanych prac remontowych. Wiele osób decyduje się na podłączenie do pompy ciepła ogrzewania podłogowego i instalacji fotowoltaicznej, co również wymaga wykonania modernizacji.

Instalację pompy ciepła dokładnie planuje się przed rozpoczęciem działań w terenie. Z tego powodu prace zwykle trwają kilka dni. Zależy to jednak od wybranego systemu. Pompy gruntowe wymagają wykonania odwiertów, dlatego montuje się je dłużej. Prace są bardziej skomplikowane także w przypadku starszych budynków. Zanim zamontuje się pompę, konieczne jest bowiem zadbanie o termoizolację obiektu. Czasem wymaga to nawet wymiany okien i drzwi na nowsze modele o znacznie niższym współczynniku przenikania ciepła. 

PRZEZNACZENIE POMP CIEPŁA

Pompy ciepła pojawiają się przede wszystkim w budynkach energooszczędnych. Pozwalają taniej osiągnąć wysoką temperaturę w obiekcie. Stosuje się je nawet w bardzo dużych budynkach. System służy do podgrzewania wody użytkowej, a także basenowej. Niekiedy jest traktowany jako uzupełniające źródło ciepła, gdy w obiekcie znajdują się też inne instalacje. 

WSPÓŁPRACA POMPY CIEPŁA Z INSTALACJĄ FOTOWOLTAICZNĄ

Ogrzewanie pompą ciepła to rozwiązanie cenione zwłaszcza przez osoby, które chcą stworzyć w swoim domu także system fotowoltaiczny. Połączenie dwóch instalacji pozwala bowiem na niemal całkowite uniknięcie kosztów związanych z zasilaniem pompy ciepła. Zamiast prądu z sieci system pobiera energię wyprodukowaną przez ogniwa fotowoltaiczne. To bardzo opłacalne rozwiązanie, choć wiele osób może odstraszać to, ile kosztuje pompa ciepła zintegrowana z panelami słonecznymi. Suma ta potrafi jednak zwrócić się już w ciągu kilku lat.

Sprawdź także: