Lazar

Kocioł na pelet HKS Lazar SmartFire zasobnik 150L

Automatyczny kocioł peletowy z automatycznie czyszczonym palnikiem oraz zapalarką o sprawności do 92%.

15 867 zł

Decydując się na tego typu urządzenie, można starać się o dofinansowanie. Sprawdź jakie projekty są obecnie realizowane.

Sprawdź

Myśli o wymianie urządzenia, a nie masz wystarczających środków? Zobacz ofertę ratalną. Skontaktuj się z naszym specjalistą w celu poznania szczegółów.

Sprawdź Raty

asd

SmartFire 11/15/22/31/41

Kocioł na pelety SmartFire charakteryzuje się zwartą budową. Większość podzespołów kotła znajduje się pod obudową, która zabezpiecza je przed szkodliwymi działaniem czynników zewnętrznych oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Wewnątrz obudowy pieca SmartFire można wyróżnić dwa główne elementy: korpus kotła oraz układ podawania paliwa.

Korpus kotła tworzą: kolektor, stalowy wymiennik, komora spalania oraz komora popielnika. Wewnątrz stalowego wymiennika znajdują się pionowe płomienice oraz deflektor. Wymiennik wyposażony jest w manualny system czyszczenia. Wymiennik osadzony jest na dolnej części korpusu pieca co w skład której wchodzą komora spalania i komora popielnika oraz kolektor spalin. Wewnątrz komory spalania znajduje się palnik. Palnik wyposażony jest w automatyczny system czyszczenia. Paliwo do palnika dostarczane jest od góry metodą grawitacyjną za pomocą podajnika ślimakowego. Bezpośrednio pod komorą spalania znajduje się komora popielnika, w której spoczywa popielnik do którego opada popiół z palnika.

sda

Regulacja pogodowa

Nowoczesny regulator steruje pracą kotła oraz całej kotłowni w tym pompami, zaworami, siłownikami oraz bojlerem. Dzięki temu wszystkie urządzenia są ze sobą zintegrowane, a sterownik optymalnie dobiera parametry ich pracy.

System transportu i składowania pellet VACUUM

Nowoczesny regulator steruje pracą kotła oraz całej kotłowni w tym pompami, zaworami, siłownikami oraz bojlerem. Dzięki temu wszystkie urządzenia są ze sobą zintegrowane, a sterownik optymalnie dobiera parametry ich pracy.

HKS Lazar Smart Fire

Najczęściej zadawane pytania

Pytanie

Co to jest pelet?

Odpowiedź

Pelet jest paliwem ekologicznym, wytwarzanym w procesie prasowania trocin pod wysokim ciśnieniem czyli odpadów z branży drzewnej. Producenci peletu wykorzystują pozostałości z produkcji desek, mebli itp. Zatem nie ma potrzeby niszczenia lasów do wytwarzania tego paliwa. Pelet wytwarzany jest z nieprzetworzonego drewna, bez zastosowania jakichkolwiek substancji zlepiających, mieszalników. Najwyższej jakości pelet nie zawiera żadnych zanieczyszczeń. Możemy wyróżnić trzy klasy peletu: A1, A2 i B

Pytanie

Jak często rozpalamy kocioł peletowy?

Odpowiedź

Częstotliwość rozpaleń kotła peletowego jest uzależniona od kilku czynników: Zapotrzebowania na ciepło ogrzewanych pomieszczeń, Rodzaju instalacji grzewczej (grzejniki, podłogówka), Mocy kotła, Rodzaju podłączonej instalacji, Występowania sterownika wewnętrznego, Jakości pelletu. Jeżeli ustawimy odpowiednio kilka parametrów, będziemy mieli wpływ na częstotliwość rozpaleń, m.in.: modulacja mocy oraz histereza H1 oraz H2 wraz z korektami podajnika na poszczególnych mocach modulacji mocy. Nie ma jednak dokładnie określonej liczby, która byłaby optymalną ilością rozpaleń kotła na Pelet. 

Pytanie

Jak często należy czyścić popielnik w kotle?

Odpowiedź

Popiół usuwamy z popielnika w zależności od modelu kotła jaki posiadamy oraz ilości spalonego paliwa – średnio jeden raz na 300-1000 kg peletu. Aktualnie w przypadku większości kotłów nie mamy problemu, ponieważ zawierają automatyczny system, który nam o tym czyszczeniu przypomina. Po sezonie grzewczym częstotliwość opróżniania popiołu wydłuża się do ok. 4- 8 tygodni. Ponieważ zawartość popiołu w pelecie to ok. 0,5%, co oznacza, że po spaleniu 1 tony paliwa pozostaje ok. 5 kg popiołu. Dla porównania z węgla pozostanie nam ok. 100 kg kłopotliwego popiołu, który należy przekazać do utylizacji.

Certyfikat 21 kW
mini_bio_luxurycertyfikat_21_kw.pdf645.21 KB
Instrukcja obsługi
mini_bio_luxuryinstrukcja_obslugi.pdf5.67 MB
Instrukcja obsługi automatyki
mini_bio_luxuryinstrukcja_obslugi_automatyki.pdf2.29 MB
hks_lazar_kotly_na_pellet_i_drewno_nowoczesne_urzadzenia_grzewcze.pdf
hks_lazar_kotly_na_pellet_i_drewno_nowoczesne_urzadzenia_grzewcze.pdf7.5 MB
Instrukcja obsługi
mini_bio_luxuryinstrukcja_obslugi.pdf5.67 MB