Kocioł na pellet Kostrzewa EEI Pellets

Kocioł na pelet Kostrzewa EEI Pellets

Kocioł na pelet zmieniający swoje wymiary za pośrednictwem innowacyjnego palnika VG z serii Platinum Bio.

13 300 zł

Decydując się na tego typu urządzenie, można starać się o dofinansowanie. Sprawdź jakie projekty są obecnie realizowane.

Sprawdź

Myśli o wymianie urządzenia, a nie masz wystarczających środków? Zobacz ofertę ratalną. Skontaktuj się z naszym specjalistą w celu poznania szczegółów.

Sprawdź Raty

Seria EEI PELLETS to idealne rozwiązanie do ogrzewania domu gdzie liczy się wygoda, ekonomia i czystość. Otwierający tę linię kocioł o mocy 8kw to przełomowe osiągnięcie w miniaturyzacji mocy. Przeznaczony dla właścicieli budynków o niskim zapotrzebowaniu na ciepło np. domów energooszczędnych lub domów pasywnych. Dzięki palnikowi Platinium Bio VG pozwala jeszcze bardziej zaoszczędzić paliwo i zmniejszyć pobór energii elektrycznej. 

Kocioł wyprodukowany z najlepszych materiałów i komponentów. Sprawdzona wytrzymałość przy użyciu ciśnienia 4 barów. Pełna automatyzacja umożliwia samoczynne rozpalanie się i wygaszanie kotła, a także monitorowanie poziomu paliwa w zbiorniku oraz ilości popiołu w popielniku. Użytkownik otrzyma odpowiednio wcześniej informację o potrzebie uzupełnienia paliwa lub wyczyszczenia popielnika, dodatkowo dzięki modułowi internetowemu wszystkie funkcje urządzenia i systemu grzewczego można kontrolować z komputera lub smartfona. 

palnik ze zmienną geometrią
system nadzoru i kontroli - OMS
certyfikat ecodesign 2020
klasa kotła według normy EN
klasa energetyczna A+
zmienna

PALNIK PLATINUM BIO VG - PIERWSZY W POLSCE PALNIK ZMIENIAJĄCY SWOJE WYMIARY!

Spala wszystkie (klasa: A1, A2, B), nawet najtańsze i najbardziej zanieczyszczone piaskiem pelety drzewne. Urządzenie spalając zanieczyszczone pelety nie wymaga czasowego wygaszania palnika aby go oczyścić z zalegającego żużlu (szlaki) . Czyszczenie palnika następuje w trybie ciągłej pracy.

Palnik Platinum Bio VG - wynalazek chroniony patentem Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej nr 228615.

sdqd

OMS (OPERATING MONITORING SYSTEM)

System nadzoru i obsługi kotła na paliwa stałe. Aby obsługa kotła była jeszcze bardziej wygodna i komfortowa urządzenie zostało wyposażone w system kontrolujący ilość paliwa w zbiorniku, a także ilość popiołu w popielniku. Dotychczas kotły na rynku nie były wyposażane w takie systemy i w gestii użytkownika było pamiętanie o zasypaniu zbiornika i wybraniu popiołu.

System skonstruowany przez KOSTRZEWA mierzy i informuje z dużym wyprzedzeniem użytkownika o planowanych działaniach (czyli o zasypie paliwa i oczyszczeniu popielnika). Informacje są wyświetlane w postaci monitu na ekranie regulatora kotła i regulatora pokojowego . Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie patentowym RP.

oms panel

AUTOMATYKA PLATINUM BIO ECOMAX 860P TOUCH Z KOLOROWYM, DOTYKOWYM PANELEM OPERATORSKIM

Urządzenie wykonane w zaawansowanej technologii, które kontroluje proces spalania w kotle i palniku peletowym.

Automatyka steruje: podajnikiem paliwa ze zbiornika, podajnikiem palnika, wentylatorem ciśnieniowym, zapalarką, pompą c.o., pompą c.w.u., czujnikiem poziomu paliwa, pompą kotłową/bufora, pompą cyrkulacyjną (opcja), siłownikiem liniowym, buforem (opcja) i dodatkowymi trzema zaworami mieszającymi, mieszaczem obwodu grzewczego oraz dodatkowymi dwoma zaworami mieszającymi - moduł C (opcja).

Wyposażenie opcjonalne: czujnik temperatury zewnętrznej, czujnik c.o., czujnik c.w.u.,czujnik temperatury powrotu, kolorowy panel pokojowy ecoSTER TOUCH z funkcją zdalnego sterowania kotła, termostat pokojowy programowalny tygodniowy bezprzewodowy, termostat pokojowy programowalny tygodniowy przewodowy, czujnik temperatury z regulacją, zestaw sondy lambda EcoLAMBDA, dodatkowy moduł rozszerzeniowy (C), moduł internetowy EcoNET.

eei_pelletsinstrukcja_obslugi.pdf
eei_pelletsinstrukcja_obslugi.pdf6.57 MB
eei_pelletsinstrukcja_obslugi_automatyki.pdf
eei_pelletsinstrukcja_obslugi_automatyki.pdf2.29 MB
eei_pelletscertyfikat_8_10_kw.pdf
eei_pelletscertyfikat_8_10_kw.pdf872.56 KB
eei_pelletscertyfikat_16_kw.pdf
eei_pelletscertyfikat_16_kw.pdf791.5 KB
eei_pelletscertyfikat_24_kw.pdf
eei_pelletscertyfikat_24_kw.pdf409.38 KB
eei_pelletscertyfikat_32_kw.pdf
eei_pelletscertyfikat_32_kw.pdf790.76 KB