Eleganckie piecyki dopasowane do każdych wnętrz.

MCZ

Curve Comfort Air

Curve Comfort Air

Piecyk na pelet, który przy swojej płynnej i delikatnej formie ukazuje elegancję elementów ceramicznych. Posiada nowy system spalania dzięki czemu płomień pojawia się w zaledwie 3 minuty.

Cadel

Prince3 Hydro

Prince3 hydro

Piecyk z płaszczem wodnym o wysokiej klasie energetycznej A+.  W pełni automatyczny oraz wyposażony w technologię Cubed.

Thorma

Andorra Exclusive ll

szar

Piecyk kominkowy o nowoczesnej konstrukcji i obrotowym korpusie. Posiada system kurtyny powietrznej, która utrzymuje czystość szyby.

Zobacz wszystkie urządzenia grzewcze dostępne w sprzedaży.

Zobacz Wszystkie

 

Wspólne cechy piecyków na pelet i drewno

Gwarantowane bez względu na to, co wybierzesz

Klasa energooszczędności A+

Wyjątkowo niskie zużycie energii

Piecyk przeznaczony do ciągłego palenia

Sprawność powyżej 80%

Wysoki poziom sprawności urządzeń gwarantuje maksymalne uzyski i oszczędności

Certyfikat EcoDesigne 2020

Spełniają wymogi projektu "Czyste Powietrze"

Pełna regulacja procesu spalania tylko jedną dźwignią

Nowoczesne wzornictwo

Idealne do ogrzewania małych, średnich i dużych pomieszczeń pomieszczeń

Porównanie piecyków na pelet i drewno

Pelet

  • Spalanie peletu jest w pełni ekologiczne i nie szkodzi środowisku.

  • Podczas spalania pelet pozostawia małe ilości popiołu od 0,24-1%. Popiół z peletu wykorzystywany jest jako nawóz.

  • Piecyk nie wymaga częstego czyszczenia. Pellet nie zostawia żadnego pyłu ani zapachu dymu.

  • Piecyk na pelet jest porównywalny w zakupie do piecyka na drewno, ale tańszy w utrzymaniu.

  • Pelet nie przekracza 10% wilgotności i nie zawiera miału.

Drewno

  • Spalanie drewna tworzy spore ilości popiołu, który trzeba częściej opróżniać.

  • Utrzymanie piecyka w czystości jest bardzo pracochłonne. Drewno wytwarza pył, który się osadza na szybie piecyka.

  • Piecyki na drewno można nabyć w niższych cenach, są jednak droższe w utrzymaniu od peletowych.

Najczęściej zadawane pytania

Pytanie

Jak często należy czyścić popielnik w kotle?

Odpowiedź

Popiół usuwamy z popielnika w zależności od modelu kotła jaki posiadamy oraz ilości spalonego paliwa – średnio jeden raz na 300-1000 kg peletu. Aktualnie w przypadku większości kotłów nie mamy problemu, ponieważ zawierają automatyczny system, który nam o tym czyszczeniu przypomina. Po sezonie grzewczym częstotliwość opróżniania popiołu wydłuża się do ok. 4- 8 tygodni. Ponieważ zawartość popiołu w pelecie to ok. 0,5%, co oznacza, że po spaleniu 1 tony paliwa pozostaje ok. 5 kg popiołu. Dla porównania z węgla pozostanie nam ok. 100 kg kłopotliwego popiołu, który należy przekazać do utylizacji.

Pytanie

Jak często rozpalamy kocioł peletowy?

Odpowiedź

Częstotliwość rozpaleń kotła peletowego jest uzależniona od kilku czynników: Zapotrzebowania na ciepło ogrzewanych pomieszczeń, Rodzaju instalacji grzewczej (grzejniki, podłogówka), Mocy kotła, Rodzaju podłączonej instalacji, Występowania sterownika wewnętrznego, Jakości pelletu. Jeżeli ustawimy odpowiednio kilka parametrów, będziemy mieli wpływ na częstotliwość rozpaleń, m.in.: modulacja mocy oraz histereza H1 oraz H2 wraz z korektami podajnika na poszczególnych mocach modulacji mocy. Nie ma jednak dokładnie określonej liczby, która byłaby optymalną ilością rozpaleń kotła na Pelet. 

Pytanie

Co to jest pelet?

Odpowiedź

Pelet jest paliwem ekologicznym, wytwarzanym w procesie prasowania trocin pod wysokim ciśnieniem czyli odpadów z branży drzewnej. Producenci peletu wykorzystują pozostałości z produkcji desek, mebli itp. Zatem nie ma potrzeby niszczenia lasów do wytwarzania tego paliwa. Pelet wytwarzany jest z nieprzetworzonego drewna, bez zastosowania jakichkolwiek substancji zlepiających, mieszalników. Najwyższej jakości pelet nie zawiera żadnych zanieczyszczeń. Możemy wyróżnić trzy klasy peletu: A1, A2 i B

Zapomnij o dosypywaniu do pieca!

Poznaj pompy ciepła.

asd

POZNAJ ZALETY POMP CIEPŁA

Jeszcze bardziej efektywne ogrzewanie Twojego domu.

Dowiedź się więcej
asd

DNI OTWARTE

Umów się na wizytę w naszym salonie.

+48 721 551 402

Piecyk na pelet to doskonałe urządzenie do salonu, sypialni czy też prywatnego gabinetu lub biura we własnym domu. Prezentujemy Państwu produkty, które są jednymi z najnowocześniejszych rozwiązań na rynku urządzeń grzewczych. W naszej szerokiej kolekcji dostępne są modele o różnej mocy znamionowej, od 6,2 do 12,4 kW, co przekłada się na powierzchnię, którą są w stanie efektywnie ogrzać.

Nasze propozycje to także ekologiczne piece grzewcze, które – podobnie jak większe i wydajniejsze kotły na pelet – są zróżnicowane pod kątem rozmiarów, designu i kolorystyki. Dzięki temu będą mogli Państwo przystosować je do pomieszczeń wykończonych w różnej stylistyce. Każdy nasz piec na pelet jest wyposażony w żeliwny ruszt, system bezpiecznego startu oraz intuicyjny system sterowania, obsługiwany przez pilota.

Większość modeli można również obsługiwać przy pomocy smartfona lub tabletu po zainstalowaniu dedykowanej aplikacji.

Wiele z naszych propozycji posiada system Comfort Air, który rozprowadza ciepło do innych pomieszczeń. Dzięki temu mogą Państwo tym urządzeniem efektywnie ogrzać całe mieszkanie, zastępując lub uzupełniając tradycyjne ogrzewanie ścienne. Dla osób, które poszukują wszechstronnych rozwiązań, optymalnym wyborem będą zastępujące kominki ekologiczne piece grzewcze z płaszczem wodnym, dzięki którym możemy ogrzać instalację wodną i system CO.

Ponadto niektóre urządzenia posiadają funkcję No-Air, która pozwala na wyłączenie nadmuchu powietrza. Takie rozwiązanie gwarantuje ciszę i rozprowadzanie ciepła metodą naturalnej konwekcji.

Zobacz najnowsze urządzenia grzewcze